„Praca głęboka” Cal Newport

Hej dziewczyny! 👋

Czy kiedykolwiek macie problem ze skupieniem się na zadaniu, gdy cały czas coś Was rozprasza? Oczywiście, że tak – to się każdemu zdarza! Ale mam dla Was rozwiązanie! 💡 Ta książka jest właśnie dla Was.


📱 Dzwoniący telefon, szum miasta za oknem, dźwięki z telewizora, nałóg sprawdzania mediów społecznościowych… Żyjemy w świecie pełnym bodźców, które cały czas wpływają na nas. Jak więc zachować właściwe skupienie w pracy? Cal Newport w swojej ekscytującej książce „Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza” pokazuje nam drogę, jak nauczyć się skupienia, czego dzisiejszym ludziom tak brakuje.


„Praca głęboka” to umiejętność oderwania się od świata i skoncentrowania tylko na tym jednym zadaniu, które mamy przed sobą. W dzisiejszych czasach skupienie jest czymś, na czym nam brakuje zarówno w życiu prywatnym, jak i na rynku pracy. Autor łączy swoje negatywne obserwacje dotyczące współczesności z poradnikiem, w którym pokazuje, jak nauczyć się skupić na pracy i jakie korzyści to może przynieść zarówno nam, jak i całym społeczeństwom. Podaje cztery podstawowe zasady zmiany sposobu myślenia, które przyniosą sukces w czasach ciągłej komunikacji, nadmiaru niepotrzebnych danych i informacji. Newport apeluje, aby wyjść z mediów społecznościowych i nauczyć się cieszyć nudą, dzięki czemu osiągniemy przewagę w świecie wiecznego rozproszenia, a także na rynku pracy.


Cal Newport to profesor informatyki na Uniwersytecie Georgetown i autor koncepcji „cyfrowego minimalizmu”, czyli poświęcania czasu spędzanego w internecie tylko na kilka starannie wybranych rzeczy, które są dla nas istotne. Jest autorem kilku poradnikowych książek, między innymi na temat nauki i pracy. Po polsku możemy przeczytać jego książkę „Cyfrowy minimalizm. Jak zachować skupienie w głośnym świecie?” 💻📚
#skupienie #pracagłęboka #cyfrowyminimalizm #koncentracja #nuda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena Rolnik